Mikroprojekt A já su synek z Kloboúk...........a ja su cérka z Pruského

PROGRAM CEZHRANIČNEJ SPOLUPRÁCE

 

Region Bílé Karpaty – Správce fondu mikroprojektů

   

Projekt „A ja su synek z Klobúk a ja su cérka z Pruského“

 

sa pomaly blíži ku koncu a jeho poslednou aktivitou je zábavno-vedomostná a historická  súťaž pre študentov SOŠ Pruské a SOU Valašské Klobouky. Kto má súťaživého ducha, pozná správne riešenie, nech neváha a pustí sa do súťaže. Prvých  najšikovnejších čakajú drobné odmeny.

Súťažné otázky nájdete v priloženom súbore. Vaše odpovede posielajte mailom na adresu kviz.sospruske@azet.sk.

PROGRAM CEZHRANIČNEJ SPOLUPRÁCE

A ja su synek z Klobúk… a ja su cérka z Pruského

č.r. CZ/FMP.03/0109

Mikroprojekt A ja su synek z Kloboúk a ja su cérka z Pruského, ktorý vznikol na základe dlhoročnej priateľskej spolupráce škôl SOŠ Pruské a SOU Valašské Klobouky sa blíži k záveru. Jeho aktivity Česká meziválečná tvorba, prezentácia školy a mesta Valašské  Klobouky, Vznik a vývoj slovenského jazyka a literatúry, ,národné  obrodenie, Štúrovci, Kuchári flambujú – aranžéri kúzlia,  Zábavné a súťažné jazykové hry, návšteva historického kostola boli úspešne realizované a vrcholom projektu bola Literárno – historická a vzdelávacia exkurzia do mesta Prahy v dňoch 15.6. – 18.6. 2011.

            Ubytovali sme s v hoteli Brno a hneď vyrazili na Křižíkovu fontánu na večerný program. Pestrosť, farebnosť fontány spojená s dojímavou hudbou zapôsobila na každého, zahnala únavu a všetci sme pocítili radosť a šťastie, že práve my sme tu dnes a môžeme vidieť niečo také očarujúce a nádherné. To bolo už dobré znamenie, že pobyt v Prahe splní náš cieľ a vzájomné prepojenie, komunikácia a priateľské vzťahy  medzi českými a slovenskými študentmi budú ďalej pokračovať.

Na druhý deň sme sa zúčastnili prehliadky  Národného divadla, prezreli sme si Václavské námestie doplnené výkladom našej lektorky, oboznámili sme sa s históriou Staromestského námestia , Prašnou bránou, Příkopy a unavení odišli na večeru.

V piatok hneď po raňajkách sme vyrazili na prehliadku Pražského hradu, kde sme mali zabezpečeného sprievodcu. Pozreli sme si chrám sv. Víta, vežu, ďalšie priestory hradu a samozrejme striedanie stráže. O 17,00 sme už sedeli v divadle Hybernia na muzikáli Traja mušketieri. A to bol pre nás opäť silný  zážitok. Celý muzikál sa niesol v znamení priateľstva, lásky, pomoci a to bol hlavný cieľ aj nášho projektu, ktorý má dokázať, že český a slovenský jazyk využijú mladí ľudia v bežnom  živote, v bežnej komunikácii, v cestovaní do blízkych dedín a miest za  rodinami, nákupmi, pri sledovaní televíznych programov, počúvaní modernej hudby a takisto pri hľadaní nového zamestnania v Českej republike alebo Slovenskej republike.

                                                                                     Mgr. Janka Hajdúchová

   

Region Bílé Karpaty – Správce fondu mikroprojektů

 

Zábavná a poučná forma vzdelávania - jazykovedný kvíz a historicky zameraná exkurzia do miestneho barokového kostola – pôsobisko predstaviteľa barokovej literatúry Hugolína Gavloviča.

V rámci  mikroprojektu „A ja su synek z Klobúk a ja su cérka z Pruského“ č. r. CZ/FMP.03/0109 sme uskutočnili už štvrtú  aktivitu v našej  škole SOŠ Pruské. Celé znenie tejto aktivity nájdete v priloženom súbore.  

V priloženom súbore nájdete kompletné informácie o pripravovanom mikroprojekte medzi SOŠ Pruské a SOU Valašské Klobouky.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte Mgr.Hajdúchovú.


Dokumenty na stiahnutie