Nadnárodné stretnutie na Štátnom inštitúte odborného vzdelávania Bratislava

V rámci projektu „Nový potenciál rozvoja agrosektora – AGROMECHATRONIK“ sa v dňoch 06.07. -07.07.2022  uskutočnilo piate Nadnárodné stretnutie na Štátnom inštitúte odborného vzdelávania Bratislava, na ktorom sa zúčastnili všetci partneri projektu:

  • Stredná odborná škola Pruské, Pruské 294, Slovensko
  • Landwirtschaftliche Berufsschule und Fachschule Burgkirchen, Rakúsko
  • Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město, Česká republika
  • AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR, Slovensko
  • Štátny inštitút odborného vzdelávania  Bratislava, Slovensko

Ing. Hadár Branislav, riaditeľ ŠIOV, privítal účastníkov stretnutia a kladne zhodnotil projekt a prejavil záujem pri participácii na ďalších projektoch podobného zamerania.

Programom stretnutia bolo:

  1. Informácia o stave projektu e-book a metodickej príručke – partneri boli informovaní, že  elektronická učebnica a  príručka pre používateľov je spracovaná kompletne vo všetkých troch jazykoch: slovenský, český a nemecký. E – book v slovenskej verzii aj s metodikou je už nahratý na portáli www.agromechatronik.eu. V českej verzii je nahratý na portáli len e- book, metodika v českom jazyku  a nemecká verzia sa kontrolujú a následne bude nahraté na portál. Prístup k uvedeným materiálom bude chránený jedinečným heslom.
  2. E – booka a príručka pre používateľov – učitelia, majstri a školitelia OVP, žiaci budú následne umiestnené na webovom portáli   www.openeducationeuropa.eu
  3. V apríli bola dokončená testovacia fáza e- booku. Výstupy k testovaniu e- booku zaslali všetci projektoví partneri a aj asociovaní partneri.
  4. Elektronická učebnica bola kladne hodnotená všetkými partnermi – bol vyzdvihnutý obsah jednotlivých kapitol a tiež možnosť využívania učebných materiálov aj pre iné učebné a študijné odbory. Taktiež bolo poukázané, že materiál môže byť použitý aj pri dištančnom vzdelávaní a celoživotnom vzdelávaní. Partneri poukázali na prístupnosť testov pre žiakov na konci každej kapitoly. 
  5. V rámci programu sa všetci partneri projektu stretli s Ing. Matejom Hudecom – riaditeľom odboru Ministerstva pôdohospodárstva SR (medzinárodné a projektové aktivity), ktorému bol predstavený projekt „Nový potenciál rozvoja agrosektora – AGROMECHATRONIK“ a nový študijný odbor agromechatronik. Študijný odbor agromechatronik  vznikol na základe požiadavky Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky SR -  AGRION. Hlavným cieľom je  získať mladých ľudí do poľnohospodárstva. Stroje, ktoré využívajú pracovníci v agrosektore sú vysokovýkonné a aj servis si vyžaduje kvalifikovanú pracovnú silu, ktorej je na Slovensku nedostatok. Ing. Hudec sa tiež zaujímal o vzdelávací systém na LWS Burgkirchen.

Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac December 2022 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31