Anne – Frank – Schule, Berufskolleg der Stadt Munster

Anne – Frank – Schule, Berufskolleg der Stadt Munster je štátnou školou s 1400 študentmi, situovaná v blízkosti centra Mníchova. 86 učiteľov ponúka špeciálny výcvikový program, ktorý pripravuje študentov pre prácu s ľuďmi. Ponúka kurzy technológie stravovania, vnútornej vedy, zdravotnej a sociálnej starostlivosti. Na základe svojich schopností študenti môžu získať kvalifikácie na rozličných akademických úrovniach. Jeden dôležitý sektor školy sa volá duálny systém. Krajčíri, kozmetici, holiči a kvetinári sú pripravení ako po teoretickej tak aj praktickej stránke. Hlavne kvetinári tvoria najväčšiu skupinu v ich duálnom systéme. Existuje množstvo spolupráce medzi školami a pracovnými miestami. Napríklad úspešná spolupráca je po absolvovaní školy v hale Munsterland a tiež ako forma odborných stáži prostredníctvom projektov. Úsek kvetinárstva chce pripraviť študentov pre európsky a medzinárodný trh, tak aby získali pracovné skúsenosti v zahraničí. Toto je dôvod partnerstva vo Flornete. Táto sieť ponúka študentom a učiteľom kultúrne a kvetinárske výmeny, ktoré sú základom pre budúce povolanie.

 Je to centrálna škola v oblasti Munsterland zameraná na odborné vzdelávannie vo floristike. Oddelenie floristiky chce pripraviť študentov pre európsky a medzinárodný trh tak, aby získali nejaké pracovné skúsenosti v zahraničí.

Od roku 2006 škola je vysielajúcou a prijímajúcou organizáciou v sieti FLORNET. Škola spolupracuje s partnermi Flornet, aby si mohla vymieňať skúsenosti, vedomosti, informácie, učiteľov a študentov na stážach týkajúcich sa floristiky a príbuzných odborov.

Medzi ďalšie úlohy školy vo FLORMASM 09 sú :

  • podporovať mobilitu zamestnancov,
  • rozšíriť medzinárodnú spoluprácu s inými školami a podnikmi po celej Európe,
  • podporovať kontakty s osobami a kolektívmi, ktoré sa týkajú aspektov odborného vzdelávania vo floristike po celej Európe
  • získať vedomosti, zručnosti a kvalifikácie, aby si uľahčili osobný rozvoj,
  • ponúknuť zlepšené a nové vedomosti pre študentov a učiteľov po celej Európe zúčastniť sa ako spoľahlivý a kooperatívny člen siete Flornetu

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Jún 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30