Memorandum

V priestoroch Strednej odbornej školy v Pruskom ako jedinej strednej školy v Trenčianskom kraji, ktorá vychováva absolventov v poľnohospodárskych odboroch bolo dňa 25.3.2024 podpísané  Memorandum medzi Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Združením  samosprávnych krajov Slovenska (SK8) a troma univerzitami so zameraním na agrárne štúdium - Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Technická univerzita vo Zvolene a Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.

Cieľom memoranda je vytvorenie základného rámca pre partnerstvo zúčastnených strán, ktoré sa zaviazali aktívne spolupracovať v oblasti odborného vzdelávania, prípravy žiakov a študentov na výkon povolania a odborných činností, vedy, výskumu, inovácií a poradenstva pri napĺňaní spoločných cieľov pre rozvoj agrorezortu. Spolupráca bude zameraná najmä na posilnenie postavenia agrorezortu, prenos poznatkov a inovácií do praxe a odovzdávanie skúseností z praxe pre rozvoj stredného odborného vzdelávania ako jedného zo základných prvkov udržateľnosti ľudského potenciálu v agrorezorte.

Ako povedal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka  Richard Takáč : „Chceme začať riešiť problémy v nedostatku kvalifikovaných ľudí, ktorí chýbajú v celej vertikále poľnohospodárstva. Som rád, že sme našli v tomto ohľade rýchlu zhodu. Verím, že podpis memoranda je začiatkom úspešnej spolupráce s akademickou obcou a krajmi.“

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška zdôraznil, že SOŠ Pruské je jedinou strednou poľnohospodárskou školou v kraji, ktorá reaguje na potreby trhu v oblasti poľnohospodárstva, farmárstva, agropodnikania, záhradníctva, kynológie či potravinárskej výroby. Zároveň pripomenul, že v rámci školy kraj plánuje vybudovať moderné ekocentrum.

Článok o podpise memoranda na pôde SOŠ Pruské. 
https://trencin.standard.sk/608390/video-novy-vietor-do-slovenskeho-polnohospodarstva-agrorezort-predstavil-unikatny-projekt


Spracovala: Ing. Ľubica Lašová


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Apríl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30