" Škola, ktorá má zrná múdrosti a klasy budúcnosti."

Poradie uchádzačov študijných odborov po prijímacom konaní - 1.kolo Poradie uchádzačov študijných odborov agromechatronik, podnikateľ pre rozvoj vidieka, agropodnikanie kynológia, záhradníctvo viazačstvo a aranžérstvo po prijímacom konaní.
Mobilita v Španielsku Dva aprílové týždne strávili žiačky našej školy na mobilite Erasmus+ v španielskej strednej škole CIFEA Torre Pacheco. Stáže sa zúčastnili žiačky II.A Natália Hrubčinová, Terézia Koutenská, Laura Križanová a Daniela Rakytová. Ide o školu zameranú na rastlinnú výrobu, záhradníctvo, landscaping.
Poradie uchádzačov učebných odborov po prijímacom konaní Poradie uchádzačov učebných odborov po prijímacom konaní pre učebné odbory viazač aranžér kvetín, cukrár, mäsiar a poľnohospodár - mechanizácia.
Prezentácia projektu Arbortech Dňa 17. apríla sa v Strednej odbornej škole konala prezentácia projektu Arbortech pre širokú verejnosť. V rámci prezentácie bol predstavený tento projekt, jeho práca a výsledky a taktiež dôležitosť arborizmu pre naše okolie. Prezentácia bola ukončená diskusiou.
 Celolškolská súťaž pretek BH/VT Dňa 23. 4. 2024 sa pre žiakov KYNOLÓGIE konal pretek BH/VT, ktorého sa zúčastnili všetci žiaci III. ročníka našej školy. Rozhodcom tohto preteku bol Ing. Ľubomír Razga. Medzi žiakmi po celý čas vládla príjemná priateľská atmosféra, požadovaná disciplína a korektné vystupovanie so psom.
Maturitné skúšky odboru Podnikateľ pre rozvoj vidieka V dňoch 22. a 23. apríla, prebiehali na našej škole praktické maturitné skúšky z odboru podnikateľ pre rozvoj vidieka. Praktická maturitná skúška sa skladá z dvoch častí - z praktickej časti, kde žiaci plnia zadanie otázok na pracoviskách a z obhajoby práce, na ktorej usilovne pracovali počas ...
Maintrailing u nás v škole Dňa 18. 4. 2024 sme mali tú česť, že na našu školu prišiel Ľuboš Satora - vynikajúci a dlhoročný odborník, reálny praktik, ale hlavne človek, ktorý sa podieľal už na desiatkach zachránených životoch, ktoré dokázal vyhľadať pomocou svojich záchranárskych psov. Ľuboš Satora pracuje ako dobrovoľný ...
Terapeutické buldočky Na SOŠ v Pruskom dňa 8.4.2024i žiaci 1.-4. ročníka dboru agropodnikanie- kynológia absolvovali prednášku na tému: Canisterapeutické buldočky. Prednášku spolu s ukážkami viedol náš bývalý žiak- absolvent odboru agropodnikanie- kynológia Patrik Štefanec.
Národná cena V marci sa naša škola zapojila do Národnej ceny kvality v odbornom vzdelávaní a príprave 2024, v kategórii Rozvoj občianskych zručností aktivitami Školského parlamentu SOŠ Pruské.
Mar 26

Memorandum

Memorandum V priestoroch Strednej odbornej školy v Pruskom ako jedinej strednej školy v Trenčianskom kraji, ktorá vychováva absolventov v poľnohospodárskych odboroch bolo dňa 25.3.2024 podpísané Memorandum medzi Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Združením samosprávnych krajov ...

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Máj 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31