Beh oslobodenia obce Lednické Rovne

Dňa 29. apríla 2022 sa žiaci našej školy zúčastnili atletickej súťaže „Beh oslobodenia obce Lednické Rovne“, ktorá sa konala v areáli Základnej školy v Lednické Rovne. Celkovo sa tejto atletickej súťaže, ktorej organizátorom bola obec Lednické Rovne, RONA a.s. Lednické Rovne a Základná škola Eduarda Schreibera Lednické Rovne, zúčastnilo 224 pretekárov, ktorí boli rozdelení do týchto kategórií: 1. najmladšie žiačky „A“, 2. najmladší žiaci „A“, 3. najmladšie žiačky „B“, 4. najmladší žiaci „B“, 5. mladšie žiačky, 6. mladší žiaci, 7. staršie žiačky, 8. starší žiaci, 9. dorastenky, 10. dorastenci, 11. ženy, 12. muži, 13. veteráni. Našu školu reprezentovali študenti v dvoch kategóriách, v kategórii „dorastenky“ to boli Kristína Petrová a Viktória Rosinová a v kategórii „dorastenci“ Tomáš Bračík, Patrik Jesenský a Nicolas Rexa. Dievčatá súťažili na trati dlhej 1000 metrov a chlapci si odbehli trať dlhú 1500 metrov. Na výborne upravených tratiach a pri počasí, ktoré v piatok bežcom naozaj prialo, dosiahli naše dievčatá aj chlapci fantastické výsledky. Vo svojich kategóriách získala po vynikajúcom a vyčerpávajúcom výkone Viki Rosinová fantastické 2. miesto, tesne za ňou, po tuhom boji o tretie miesto na cieľovej páske, sa na peknom 4. mieste umiestnila Kika Petrová. V kategórii „dorastenci“, ktorá nasledovala tesne po dobehnutí našich dievčat, sa naši chlapci „vyhecovali“ k úžasnému bežeckému výkonu, čoho dôkazom je fakt, že po preťatí cieľovej pásky ovládli stupne víťazov, a to v poradí:
1. miesto Nicolas Rexa
2. miesto Patrik Jesenský
3. miesto Tomáš Bračík
Na záver sa chcem aj touto cestou poďakovať nielen organizátorom za perfektne zvládnutý pretek, ale predovšetkým našim dievčatám a chlapcom za obetavé výkony, za vzornú a príkladnú reprezentáciu našej školy.